Szalagavató 2020.02.07.

A Székesfehérvári SZC Váci Mihály Ipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma végzős diákjai, dolgozói, a szülőkkel közösen 2020. február 7-én egy ünnepélyes, jó hangulatú szalagavató ünnepségen vettek részt. Hagyományosan a Videoton Oktatási Központ volt a helyszín, ahol a 185 végzős diák színvonalas műsorral készült erre az alkalomra. A két órás ünnepség során az osztályok műsorai után került sor a hagyományos legényavatóra, ahol a régi fehérvári céhszabályok szerint a mesterek jelképesen iskolánk egyik diákját maguk közé fogadták. Ezután kapták meg a végzős diákok azt a szalagot, ami egészen az év végi vizsgákig elkíséri őket, jelképezvén, hogy hamarosan teljes jogú felnőtté válnak.